První zápas mužského týmu

Dnes, 14.4.2024, jsme na Tempu představili nově vznikající tým mužů. Protože mezi našimi kadety máme pět šestnáctiletých hráčů, kteří příští rok už v kadetské soutěži nebudou moci startovat, rozhodli jsme se zahájit budování nového mužského týmu. Ten v letošním roce odehraje několik přátelských zápasů a na podzim se potom rozhodneme o dalším postupu.
Do kádru jsou zařazeni trenéři (Ngoc, Pavel, Vojta a Robur), otcové (Josef, Karel) a kolemjdoucí akvizice (James, David, Franta). Někteří softball nebo baseball hráli, jiní začínají. Zkušenosti a kondice jsou velmi rozmanité.

V rámci soustředění ženského týmu jsme odehráli první zápas, kterého se nemohli zúčastnit naši šestnáctiletí. V pátek první a v pondělí druhé kolo zkoušek na střední školy bylo závažným důvodem k omluvě.

Přivítání
Společná fotka Canaries

Dohodli jsme se na tom, že – s ohledem na začátek sezóny – budeme hrát způsobem, jakým se hrají mládežnické soutěže. Místo BB je toss nadhoz a inning končí po dosažení tří outů obranou, nebo šesti bodů v útoku. Na pálku chodí všichni a střídání jsme měli povoleno jako v hokeji. Takže jsme mohli vyzkoušet většinu hráčů na různých postech.

Zpočátku byl zápas vyrovnaný, ale díky podařenému útoku ve třetí (6 bodů) a páté směně (5 bodů) jsme nakonec vyhráli 14:8 Zahráli jsme několik slušných akcí v poli, úspěšný byl i útok. Nevyhnuli jsme se zmatkům, které plynuly z nedostatku zkušeností, ale i nováčci ve svém prvním zápase v kariéře zahráli nad očekávání.

Hráli jsme – doufejme – hůř než příště.