Zimní turnaje 2024

Piranhas Winter Cup U13

 
Sobota:
  • Canaries – Snails 1:10
  • Piranhas – Canaries 13:0
  • Joudrs – Canaries 14:0
Neděle:
  • Eagles – Canaries 24:1
  • Sabat – Canaries 13:0
Celý turnaj se odehrál v hale s rozměry basketbalového hřiště, takže vnitřní pole bylo upraveno tak, aby se vešlo i na šířku. Mělo tedy tvar kosočtverce, což bylo matoucí i pro nás – kouče. Navíc se hrálo o zeď, takže míče se různě odrážely a dostávaly se do rukavic (nebo zcela mimo dosah hráčů) dost nevypočitatelně. Nic to nemění na tom, že bychom stejně neměli šanci proti žádnému ze soupeřů. Na turnaj jsme měli přihlášeno málo hráčů, takže jsme si koupili dvě hvězdy od Hrochů ze Sezimáku. Bohužel chlapci neunesli to, že jsou osamělými hvězdami v týmu, složeném ze začátečníků, takže nám po sobotních porážkách oznámili, že v neděli už nepřijedou. I tak turnaj považujeme za velmi úspěšný, protože se nám podařilo každý den získat bod. A ještě důležitější bylo, že si své dovednosti poprvé vyzkoušeli nováčci, kteří přišli na podzim. O nadšení, které v nich zahájení softballové kariéry vyvolalo, svědčí zprávy, které se po turnaji objevily v naší komunikační skupině:
Tak Zuzka je z prvního turnaje naprosto nadšená, je úplně namotivovaná, dnes jde spát s rukavicí, díky za to.

Ahoj všem. Málka také. Už se těší na březnový turnaj a na všechny tréninky, kdy se plánuje zlepšit. Petro a Robure, moc díky za tuhle příležitost. Myslím, že motivace dětí se lepšit a radost ze hry je důvodem, proč by klub měl jít o trochu dál než být jen zájmovým kroužkem. Pěkný den všem.

Josef taky nadseny. Sice jsme skoncili posledni, ale priste budeme lepsi.

Eda taky nadšený. Včera dokonce padlo finální rozhodnutí, že skončí po 9 letech s čtvrtečním kroužkem kung-fu a bude chodit i na druhý trénink softu!

Joudrs Cup U16

Kvůli nešťastnému termínu – pátek, pololetní prázdniny a od pondělka jarní prázdniny na Praze 4 – se odhlásilo Tempo, další kluby se nepřihlásily a turnaj byl tak zredukován na jednodenní s účastí čtyř týmů.

Ďábelský začátek zápasu v 8:30 znamenal sraz v hale v čase 7:16. Rozlosování do prvního zápasu nám ovšem umožnilo hodinovou rozcvičku v prázdné hale.

S Joudrs jsme prohráli a to na nás asi ani nemuseli postavit nejsilnější sestavu. Následovalo téměř povinné vítězství nad Lobkovicemi, se kterými se známe z loňské sezóny.

Do posledního zápasu jsme nastoupili jako domácí proti klukům z berounských Piranhas. Ve velmi napínavém zápase – ubránili jsme i plné mety bez autu – jsme minutu před koncem časového limitu drželi stav 2:2. Rozhodující inning jsme po dohodě sehráli formou tie-break. S běžcem na druhé metě na nás ovšem Piraně zatlačili tak, že dosáhli šesti bodů. V dohrávce jsme potom už jen třemi body korigovali výsledek na důstojnou porážku 5:8.

K největším kladům turnaje patřil výkon Saši, který (ač věkově žák) exceloval jak na druhé metě, tak v pravém poli. A velmi nadějné pro celou budoucnost je i to, že jsme v průběhu turnaje mohli vystřídat 5 (!) nadhazovačů. A to nám chyběl ještě Adam.

Joudrs Cup U13

Sobota:
  • Piranhas – Canaries 6:0
  • Tempo – Canaries 7:3
  • Canaries – Joudrs 19:0
Neděle:
  • Boars – Canaries 9:8
  • Lobkovice – Canaries 17:1

Na žákovský Joudrs Cup jsme jeli v závratném počtu 16 hráčů. Stejně jako vždy, postavili jsme na pálku všechny členy družstva. Znamenalo to, že se sice do hry dostanou méně často, ale zato budou mít všichni stejnou šanci ukázat soupeřům, zač je toho loket.

S Piranhas jsme utrpěli důstojnou porážku 0:6. A to se do hry zapojili i úplní nováčci, kteří za sebou mají pouhé tři tréninky. V druhém zápase jsme dokonce potrápilo Tempo, které zvítězilo po boji 7:3. Naproti tomu Joudrs nenechali nic náhodě a brutálně nás převálcovali 19:0.

Do nedělních zápasů o umístění jsme tak postoupili z posledního – čtvrtého místa ve skupině. Semifinále proti Plzni nám vyšlo, zápas to byl napínavý. Být v tomto zápase domácí, mohli jsme i vyhrát. Dohrávku ale měli Boars a v posledním inningu nás výsledkem 9:8 poslali do zápasu o 7. místo proti Lobkovicím. Tam už se projevila únava a utrpěli jsme debakl 17 : 1. V zápase o 5. místo potom Plzeň zvítězila nad Tempem a je nutno čestně přiznat, že oba týmy předvedly tak krásný souboj, že naše semifinálové vítězství by bylo nespravedlivé.

Celkový výsledek turnaje se nedá poměřovat pomocí umístění nebo výsledného skóre. Hlavním přínosem bylo, že všichni hráči měli stejný AB (AT-BAT – počet startů na pálce) a všichni si vyzkoušeli hru v poli, dokonce na různých postech. Ukázali jsme nováčkům, jaká je struktura zápasu a že nadšením a snahou se dá nahradit i nedostatek zkušeností a dovedností. Přesto nás těší, že po porážce v prvním turnaji celkovým skóre 74:2, jsme tentokrát prohráli jenom 58:12. Ale hlavně: jen ve dvou zápasech z pěti jsme hráli inningy, které končili ziskem 6 bodů pro soupeře.